top of page

O NAS

tapeta Marta i Alek.jpg

SMOOTH DANCE to firma stworzona z pasji do sztuki i sportu obecnych w Tańcu Towarzyskim.

Każda forma zajęć zawiera swój program i w oparciu o liczebność i postępy grupy jest on odpowiednio rozbudowywany. Kursy prowadzone są na każdym poziomie zaawansowania od podstawowego do sportowego. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych i seniorów. Oferujemy zarówno zajęcia indywidulane jak i grupowe.

sesja (26)_edited.png

Urodzona w Świnoujściu, od 15 lat związana z Wrocławiem. Tancerka najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej S w obu stylach: standardowym i latynoamerykańskim. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku – stopień Instruktora Dyscypliny Sportu – Taniec Sportowy (legitymacja instruktora nr 5237), absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Posiada ponad 25 – letnie doświadczenie taneczne, w tym 13 lat w roli trenerskiej. W swojej karierze uczestniczyła w blisko 200 turniejach tańca towarzyskiego o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Była uczestnikiem wielu szkoleń z najlepszymi trenerami tańca towarzyskiego na świecie, w tym z wieloma mistrzami świata, m.in.: Mirco Gozzoli, Fabio Selmi, Greg Smith, Robin Short, Anna i Lech Romankiewicz, Adam Król, Sergey Sourkow i Agnieszka Melnicka, Franco Formica, Michał Malitowski, Iwona Golczak.

 

Przygodę z tańcem rozpoczęła jako 8 – letnia dziewczynka uczestnicząca w kursach tańca, swoją pasję rozwijała w ośrodkach tanecznych Szczecina i Wrocławia. Na swoim koncie posiada wiele tytułów i zwycięstw w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca towarzyskiego, m. in.:

- II – vice Mistrz Okręgu Dolnośląskiego w tańcach standardowych

- I miejsce w Pucharze Okręgu Dolnośląskiego w tańcach latynoamerykańskich, II miejsce w tańcach standardowych

- VII miejsce na Mistrzostwach Polski klasy A w tańcach standardowych

- I miejsce na Pucharze Wieczystego w tańcach latynoamerykańskich

- uczestnictwo w turniejach rangi międzynarodowej w Polsce oraz na Węgrzech, Słowacji, w Niemczach, Czechach

- liczne zwycięstwa w wielu turniejach tańca towarzyskiego rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej

DSC_0176.JPG

MARTA SMUTNICKA - WŁAŚCICIEL

TOMASZ SMUTNICKI - INSTRUKTOR

13701.jpg
IMG_1001.JPG

Tomasz Smutnicki- pochodzi z Wrocławia. Fan włoskiej kuchni, dobrej kawy i muzyki Louisa Armstronga. Ukończył na Politechnice Wrocławskiej inżynierie dzwięku i akustykę. Po studiach działał w ramach Wrocławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. 

 

Jest dyplomowanym instruktorem tańca i rekreacji ruchowej i tancerzem klasy mistrzowskiej międzynarodowej. W swojej karierze sportowej wraz z partnerką Anną Niedbał van der Bliek zdobył:

 

- mistrzostwo Holandii w kategorii Amateur Ballroom

- top 50 Mistrzostw Świata w kategorii Amateur Ballroom

- top 8 w Mistrzostwach Europy w kategorii Professional Show Dance Ballroom

- liczne miejsca medalowe w Europejskich turniejach zarówno w kategorii Amateur jak i Professional.

 

W swoim tanecznym dorobku ma udział w największych festiwalach tanecznych w Europie. Tańczył m.in. w Anglii, Francji, Szwecji, Polsce, Holandii, Czechach, Włoszech, Ukrainie, Rosji, Finlandii. 

 

Pobierał nauki od najlepszych tancerzy i trenerów z całego świata m.in. Richard Gleave, Janet Gleave, Andrew Sinkinson, John Wood, William Pino, Alan Shingler, Giancarlo Barbieri, Jonathan Crossley, Lyn Marriner, Barbara McColl, Simona Fancello, Ruud Vermeij, Maximiliaan Winkelhuis, Vicky Barr, Lorraine Barry.

bottom of page